KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-04-2021

Marzec w KSW

Marzec okazał się miesiącem pełnym emocji, których punkt kulminacyjny nastąpił podczas gali KSW 59.

Miniony miesiąc rozpoczął się od ogłoszenia rozpoczęcia współpracy pomiędzy KSW i TikTokiem, czołową platformą mediów społecznościowych, do publikacji krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. W ramach partnerstwa obu marek na platformie TikTok zostało uruchomione oficjalne konto organizacji KSW, a fani otrzymali możliwość oglądania na nim między innymi najciekawszych treści związanych z galami.

Tematem przewodnim marca była oczywiście gala KSW 59 i walka pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim i królem senegalskich zapasów, popularnym „Bombardierem”. Sama zapowiedź tego starcia w serwisie YouTube została obejrzana ponad 1,6 miliona razy. Niestety, na kilka godzin przed rozpoczęciem gali Senegalczyk doznał ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego i trafił do szpitala. Mariusz w zastępstwie zmierzył się więc z utytułowany judoka, Nikolą Milanoviciem, którego pokonał w pierwszej rundzie starcia.

Sama gala przyniosła jednak znacznie więcej emocji i walkę mistrzowską, która zapewne stanie się kandydatem do pojedynku roku w polskim MMA. Było to starcie o pas wagi koguciej, w której Antun Račić zmierzył się z Sebastianem Przybyszem. Panowie mieli okazję walczyć z sobą już wcześniej i wówczas to Chorwat okazał się górą. Tym razem jednak Polak zrewanżował się Antunowi i odebrał mu mistrzowski pas. Obaj zawodnicy dali przy okazji niesamowity pięciorundowy bój, w którym zwroty akcji i dynamika walki wzbudziły prawdziwe zachwyty. Zarówno Sebastian jak i Antun przeżyli w starciu trudne chwile, ale ostatecznie po wyrównanej i wyczerpującej walce to Polak okazał się lepszy zdobywając mistrzowski tytuł. Wyjątkowo w ręce bohaterów najbardziej efektownej walki wieczoru, Sebastiana Przybysza i Antuna Račicia, trafi podwójny bonus za starcie, które już dziś jest nazywane najlepszą pięciorundową batalią w dziejach KSW.

W trakcie ostatniego wydarzenia zapowiedziano również galę KSW 60, która odbędzie się już 24 kwietnia. Podczas tego eventu kibice zobaczą między innymi rewanżowe starcie o pas wagi ciężkiej pomiędzy Tomaszem Narkunem z Philem De Friesem oraz walkę o pas wagi lekkiej pomiędzy Marianem Ziółkowskim i Maciejem Kazieczką.

Marzec był też dla KSW najbardziej medialnym miesiącem w tym roku. Poza tradycyjnymi materiałami o gali i wydarzeniach z nią związanych fani mogli również obejrzeć występ Mariusza Pudzianowskiego w programie Kuby Wojewódzkiego. Martin Lewandowski przygotował natomiast w serwisie Instagram kolejne ciekawe rozmowy z zawodnikami, tym razem z Sebastianem Przybyszem i Damianem Janikowskim.

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

05-06-2021

KSW 61 – wyniki

Wyniki gali KSW 61, która odbyła 5 czerwca w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie.   Mariusz Pudzianowski rozbił Łukasza Jurkowskiego w parterze W walce wieczoru ga...