KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-06-2021

Maj w KSW

Maj był miesiącem przerwy od gal KSW, ale też miesiącem intensywnych przygotowań do powrotu na halę z kibicami.

Bilety na galę KSW 61 w sprzedaży na eBilet.pl

Miniony miesiąc w całości stał pod znakiem przygotowań do gali KSW 61, która została ogłoszona podczas kwietniowego KSW 60. Przez cały maj fani poznawali kolejnych bohaterów nadchodzącego wydarzenia, wśród których – poza Mariuszem Pudzianowskim i Łukaszem Jurkowskim - znaleźli się: Jakub Kamieniarz i Adam Niedźwiedź, Damian Stasiak i Andreii Liezhniev, Przemysław Mysiala i Ivan Erslan, Karolina Owczarz i Monika Kučinič, Roman Szymański i Donovan Desmae, Tomasz Romanowski i Patrik Kincl, Michał Kita i Darko Stošić oraz Salahdine Parnasse i Filip Pejić.

Karta walk zapełniła się więc w całości, ale nie obyło się bez zmiany. Z walki z Michałem Kitą wypadł kontuzjowany Jay Silva, którego zastąpił Darko Stošić.

Kluczowym wydarzeniem maja okazało się natomiast ogłoszenie możliwość zorganizowania gali z kibicami. Po 18 miesiącach od ostatniej gali KSW w hali, podczas KSW 61 fani ponownie pojawią się na trybunach. Początkowo planowana lokalizacja wydarzenia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim została zmienione na Ergo Arenę. 5 czerwca na trybunach zasiądą więc kibice, aby ponownie móc na żywo poczuć emocje związane z walkami. Będzie to dziewiąte wydarzenie KSW w tej hali. Ostatnie, KSW 49, odbyło się tam w maju roku 2019. Zatem po dwóch latach przerwy KSW wróci na granicę Gdańska i Sopotu, by ponownie przygotować dla fanów największą galę mieszanych sztuk walki w Polsce.

Co ciekawe, 21 maja tego roku minęło dokładnie 10 lat od KSW 16, pierwszej gali zorganizowanej w Ergo Arenie.

<< poprzedni  |   następny >>