KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

06-10-2021

Droga do KSW 64 – Albert Odzimkowski i Jason Radcliffe

Starcie Alberta Odzimkowskiego z Jasonem Radcliffe’em zapowiada się na efektowny bój dwóch zawodników lubiących dawać mocne walki. Ich starcia rzadko kończą się decyzjami sędziowskimi.

Bilety na galę KSW 64 już w sprzedaży na eBilet.pl

Albert Odzimkowski wejdzie do okrągłej klatki po raz trzeci i będzie chciał się odbić po dwóch przegranych w KSW. Debiutując pod skrzydłami największej polskiej organizacji zawalczył na gali KSW 52 i zmierzył się z Michałem Michalskim. Samo starcie było niezwykle efektowne i pasjonujące, ale Albert musiał uznać w nim wyższość rywala. Obaj zawodnicy zostali natomiast wyróżnieni bonusem za walkę wieczoru.

W drugim pojedynku dla KSW Albert zmierzył się z debiutującym w klatce KSW Christianem Eckerlinem. W pierwszych dwóch rundach boju Polak udanie przenosił walkę do parteru i w tej płaszczyźnie starał się utrzymać pojedynek, Niemiec natomiast atakował w stójce. W trzeciej odsłonie walki Eckerlin zdecydowanie przejął inicjatywę i mocno punktował Polaka ciosami w stójce i ostatecznie to przeważyło szalę zwycięstwa na jego stronę. 

Albert nie kryje, że nie były zadowolony z decyzji sędziów punktowych i uważa, że wygrał pojedynek z Eckerlinem. Teraz nastawia się więc na twardy bój, w którym nie pozostawi żadnych wątpliwości co do wyniku.

Popularny „Złoty” swoją przygodę w MMA rozpoczął od startów amatorskich. Na różnych arenach stoczył ponad trzydzieści walk. Wcześniej trenował judo, boks, kickboxing, zapasy i muay thai. Ostatecznie wszystko to połączył w jedną całość i wkroczył do świata mieszanych sztuk walki. W zawodowym MMA stoczył szesnaście pojedynków, z których jedenaście zakończyło się na jego korzyść.

Jason Radcliffe, tak samo jak Albert Odzimkowski, ma za sobą dwie walki w klatce KSW. Pierwszą z nich stoczył podczas londyńskiej gali KSW 50. Zmierzył się wówczas z najbardziej doświadczonym polskim zawodnikiem MMA, Antonim Chmielewskim. Starcie okazało się bardzo efektowne i wyrównane i zakończyło się na kartach sędziowskich zwycięstwem Jasona.

W drugim boju dla polskiej marki, podczas gali KSW 59, Radcliffe zmierzył się z medalistą olimpijskim w zapasach, Damianem Janikowskim. Polak od początku starcia narzucił mocne tempo i często atakował Anglika mocnymi ciosami i kopnięciami. Później jednak to Jason przejął inicjatywę i zaczął trafiać Damiana. Janikowski próbował natomiast obaleni i ostatecznie w drugiej rundzie udało mu się przenieść walkę do parteru, gdzie obijał przeciwnika mocnymi ciosami, po których wkroczył sędzia i przerwał walkę.

Radcliffe do zawodowego świata MMA trafił w roku 2011. Przez zdecydowaną większość swojej kariery bił się na Wyspach Brytyjskich, ale miał też okazję walczyć w Indiach i Korei Południowej. Na własnym podwórku wywalczył mistrzowski pas brytyjskiej organizacji Contenders. Dziś ma na swoim koncie dwadzieścia cztery stoczone pojedynki, z czego szesnaście zakończyło się jego wygranymi.

Co ciekawe, tylko jedna walka Radcliffe’a dotrwała do decyzji sędziowskiej. Aż dziesięć razy Anglik wygrywał przez nokaut. W przypadku Alberta tylko dwa jego pojedynki rozegrały się na pełnym dystansie, ale w odróżnieniu od Jasona, Odzimkowski częściej poddawała swoich rywali.

Nadchodzący bój ma wielkie szanse na to, żeby zakończyć się szybko i efektownie. Który jednak z zawodników padnie pierwszy na matę? A może walka rozegra się jednak na pełnym dystansie? Jak potoczy się ten bój, przekonamy się już 23 października podczas gali KSW 64.

 

 

 

<< poprzedni  |   następny >>
Image description

21-11-2021

Wielkie rewanże

Grudniowa gala KSW 65 zbliża się wielkimi krokami. Podczas tego wydarzenia dojdzie do niezwykle wyczekiwanego rewanżu pomiędzy panującym w wadze piórkowej Danielem T...

Image description

15-11-2021

Mistrz kontra mistrz

Podczas nadchodzącej gali KSW 65 Mamed Khalidov, mistrz wagi średniej, stanie do walki z Roberto Soldiciem, mistrzem wagi półśredniej. Nie będzie to jednak pierwsza...

Image description

07-11-2021

Arena Gliwice po raz trzeci!

Podczas nadchodzącej gali KSW 65 największa europejska organizacja powróci po raz trzeci do Gliwic. W starciu wieczoru fani zobaczą walkę mistrzowską Mameda Khalidov...