KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

02-12-2021

Droga do KSW 65 – Patryk Likus i Luke Santarelli

Podczas gali KSW 65 do okrągłej klatki powróci młody Patryk Likus, który w tym roku udanie zadebiutował w zawodowym MMA. Jego rywalem będzie Luke Santarelli, Norweg z włoskimi korzeniami, który jest znacznie starszy od Likusa, ale również dopiero rozpoczyna swój pochód przez świat zawodowego MMA.

Ostatnia pula biletów w sprzedaży na eBilet.pl. Wszystkie gale KSW od teraz można oglądać w Polsce jedynie na Viaplay. #MiastoGliwiceZaprasza

19-letni Patryk Likus zadebiutował w zawodowym MMA walką na gali KSW 59. Zmierzył się w niej z Cyprianem Wieczorkiem, dla którego również był to pierwszy krok do profesjonalnego świata mieszanych sztuk walki.

Obaj zawodnicy od początku narzucili sobie mocne tempo pojedynku, który przez większość czasu prowadzony był w stójce. Patryk Likus trafiał rywala częściej i punktował go kopnięciami i ciosami. Gdy starcie trafiało na chwilę do parteru, również Patryk zdobywał tam pozycję z góry i ostatecznie to jego ręka została po walce uniesiona w geście zwycięstwa.

Zanim Patryk zadebiutował w KSW walczył amatorsko i półzawodowo. Do MMA przeszedł z zapasów, w których dwukrotnie sięgał po tytuły wicemistrza Polski oraz siedmiokrotnie mistrza Śląska. W amatorskim MMA Patryk wygrał dziesięć z piętnastu pojedynków. Zdobył brązowy medal mistrzostw Polski i zanim spróbował sił w zawodowej konfrontacji, dołożył do rekordu trzy wygrane w półzawodowych bojach.

Teraz Patryk liczy na drugą wygraną w KSW, co pozwoli mu nabrać sportowego rozpędu i z impetem wejść w roku 2022.

Luke Santarelli jest o osiem lat starszy od swojego polskiego rywala. Przygodę z MMA rozpoczął od startów amatorskich. Od 2016 roku bił się głównie w Anglii i Danii, gdzie zbierał doświadczenie przed debiutem na zawodowej scenie.

Pierwszą profesjonalną walkę stoczył w roku 2019 na gali MMA Battle Arena w Anglii. Debiut okazał się bardzo udany - Luke zwyciężył już w pierwszej minucie pojedynku przez nokaut. Na drugi zawodowy bój musiał poczekać do bieżącego roku. Warto jednak było, ponieważ podczas gali w Danii Luke dopisał do swojego rekordu kolejne szybkie zwycięstwo przez nokaut.

Santarelli stara się bić przekrojowo i radzi sobie dobrze w każdej płaszczyźnie walki. Po raz pierwszy jednak będzie się konfrontował podczas tak dużego wydarzenia jakim będzie KSW 65. Tysiące kibiców na trybunach i debiut w największej europejskiej organizacji MMA będzie dla niego zupełnie nowym wyzwaniem.

Patryk Likus również nie miał do tej pory okazji bić się podczas tak dużej gali. Jak więc sobie poradzą obaj zawodnicy w klatce rozstawionej w Arenie Gliwice i który z nich dopisze do swojego rekordu kolejną wygraną? Przekonamy się już 18 grudnia podczas gali KSW 65.