KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

01-08-2022

Wielki powrót na Torwar

Już 20 sierpnia organizacja KSW wróci do warszawskiej hali COS Torwar, w której ostatni raz przygotowała swoje wydarzenie w roku 2016.

Bilety na galę KSW 73 dostępne w sprzedaży na ebilet.pl.

Marka KSW nierozerwalnie związana jest z Warszawą, gdzie się narodziła i przez lata budowała swoją siłę. To tutaj fani mogli obserwować rozwój organizacji. To tutaj odbyły się zarówno wydarzenia dla kameralnego grona widzów, jak i największa gala w historii polskiego i europejskiego rynku mieszanych sztuk walki.

W niecałe trzy lata od rynkowego debiutu, KSW po raz pierwszy pojawiło się ze swoim wydarzeniem na Torwarze, gromadząc w hali około 3 tysięcy kibiców. Od tej chwili to właśnie Torwar stał się miejscem, w którym odbywały się kolejne gale KSW w Warszawie i trwało to - z przerwami na wizyty w innych miastach - aż do roku 2016. To tutaj w roku 2009 odbyło się pamiętne KSW XII, które do dziś jest jedną z najważniejszych gal dla organizacji KSW. Podczas tego wydarzenia zadebiutował w ringu Mariusz Pudzianowski, który błyskawicznie rozprawił się z Marcinem Najmanem. Dzięki tej walce kibicom po raz pierwszy został udostępniony cały Torwar, co też przełożyło się na ponad 5-tysięczną publiczność zasiadającą na trybunach. Dodatkowo transmisja w Polsacie zgromadziła przed ekranami telewizorów średnio 4 miliony widzów, a samą walkę „Pudziana” obejrzało około 6 milionów osób.

Ostatnia gala KSW przygotowana na Torwarze odbyła się 5 marca 2016 roku. W trakcie KSW 34: New Order fani mieli okazję obejrzeć aż trzy walki mistrzowskie. W wadze ciężkiej Karol Bedorf rozprawił się z Jamesem McSweeneyem i pas królewskiej kategorii pozostał na jego biodrach. W kategorii półciężkiej Tomasz Narkun obronił tytuł w starciu z Cassio Barbosą de Oliveirą. Była to pierwsza obrona w wykonaniu Tomasza. Podobnie uczynił Artur Sowiński, mistrz wagi piórkowej, który rozbił Fabiano Silvę i utrzymał pas mistrzowski w swoich rękach.

Po sześciu latach przerwy KSW ponownie pojawi się na Torwarze. 20 sierpnia na KSW 73 dojdzie do od dawna wyczekiwanego zderzenia dwóch najlepszych polskich kickboxerów wagi ciężkiej. Tomasz Sarara przywita debiutującego w okrągłej klatce Arkadiusza Wrzoska. W okrągłej klatce pojawią się też tacy zawodnicy jak: Daniel Rutkowski, Lom-Ali Eskijew, Radosław Paczuski, Jason Radcliffe, Karolina Owczarz czy Adam Soldaev.

Gala KSW 73 będzie trzynastym wydarzeniem organizacji przygotowanym w warszawskiej hali COS Torwar.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Już 20 sierpnia organizacja KSW wróci do warszawskiej hali COS Torwar, w której ostatni raz przygotowała swoje wydarzenie w roku 2016. Bilety na galę KSW 73...