KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

16-05-2023

„Łatwo nie będzie” – Mariusz Pudzianowski o starciu z Arturem Szpilką

Mariusz Pudzianowski będzie jedną z gwiazd zbliżające się gali XTB KSW Colosseum 2. Popularny „Pudzian” po raz drugi w historii wystąpi na PGE Narodowym.

Bilety na XTB KSW Colosseum 2 dostępne są na ebilet.pl.

Podczas pierwszej gali Colosseum, która odbyła się w 2017 roku, Mariusz Pudzianowski brutalnie rozbił Tyberiusza Kowalczyka. Teraz zamierz powtórzyć ten sukces.

– Za parę lat będzie można usiąść i powiedzieć, że faktycznie fajnie było brać udział w dwóch największych galach w Europie – mówi Pudzianowski. – Fajne wydarzenie, które w pamięci na pewno u mnie się zachowa. No i w historii MMA na pewno zostanie.  

Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 rywalem Mariusza będzie jeden z najbardziej znanych i popularnych polskich pięściarzy, Artur Szpilka.

– Artur nie bez kozery dostał szansę walki o tytuł mistrza świata w boksie. Naprawdę jest dobrym zawodnikiem i nie można go lekceważyć. Chwila nieuwagi i mogę zaliczyć deski. Wynik do samego końca jest nieprzewidywalny.

Mariusz zapewnia jednak, że nie zamierza łatwo oddać pola i nastawia się na twardą walkę.

–  Po prostu wchodzę i robię swoją robotę. Może mistrzem parteru nie jestem, ale daję sobie radę. W zapasach sobie radzę, boksować nie potrafię, ale przyłożyć mogę. Atutem Artura na pewno jest dobra stójka. Dobrze boksuje. Na pewno ma dobrą wydolność i pracę nóg. Ma kilka argumentów, których trzeba się obawiać. Łatwo nie będzie ani jemu, ani mi, ale tanio skóry nie sprzedam.

„Pudzian” jest dziś jednym z najbardziej doświadczonych zawodników organizacji KSW. Na swoim koncie ma 26 stoczonych pojedynków, z których aż dwanaście wygrał przez nokaut.

Do walki Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką dojdzie 3 czerwca podczas XTB KSW Colosseum 2.

 

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Mariusz Pudzianowski będzie jedną z gwiazd zbliżające się gali XTB KSW Colosseum 2. Popularny „Pudzian” po raz drugi w historii wystąpi na PGE Narodowym. Bilet...