KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

19-11-2023

Arkadiusz Wrzosek: „Na pewno będzie to duże wyzwanie”

Podczas pierwszej gali w 2024 roku do okrągłej klatki powróci Arkadiusz Wrzosek. Były kickboxer stanie do rywalizacji z doświadczonym Chorwatem Ivanem Vitasoviciem.

Bilety na XTB KSW 90 dostępne są na ebilet.pl.

Dla Arkadiusza Wrzoska walka na gali XTB KSW 90, która odbędzie się 20 stycznia, będzie czwartym pojedynkiem na zasadach MMA i pierwszym z tak doświadczonym w mieszanych sztukach walki rywalem.

– Na pewno będzie to duże wyzwanie – mówi Arkadiusz. – Tym bardziej, że wygrał ostatnio z Michałem Andryszakiem, a wygrać z takim zawodnikiem, to już jest się kimś w świecie MMA. Rywal na fali, rywal po bardzo dużym zwycięstwie, mistrz swojej rodzimej organizacji. Myślę, że przyjedzie tutaj bardzo mocno nastawiony na bitkę.

Ivan Vitasović jest mistrzem wagi ciężkiej organizacji Fight Nation Championship. W ostatnim starciu pokonał przez nokaut znanego z KSW Michała Andryszaka, byłego pretendenta do tytułu wagi ciężkiej KSW. Chorwat jest na fali sześciu wygranych z rzędu, ale Arek Wrzosek długo nie zastanawiał się nad wzięciem tego pojedynku.

– Organizacja wyszła z taką propozycją. Natomiast długo się nie zastanawialiśmy. Od razu obejrzeliśmy z trenerami jego walki. Ma dość okazały rekord, a w nim fajne nazwisa. Także od razu się zdecydowaliśmy. Uznaliśmy, że jest to rywal, na którego jestem już dziś gotowy. No i skoro moi trenerzy uznali, że już na tyle radzę sobie w MMA, że mogę z takim kimś walczyć, to ja też jestem dzięki temu zmotywowany bardziej. 

Arkadiusz Wrzosek ma za sobą trzy świetne walki w KSW. W sierpniu 2022 roku na warszawskim Torwarze Arek zadebiutował w okrągłej klatce zderzając się z Tomaszem Sararą i po efektownym, brutalnym pojedynku rozbił go pod koniec trzeciej rundy. Starcie zostało wybrane walką wieczoru, a zawodnicy nagrodzeni bonusami. Warszawiak powrócił do okrągłej klatki w styczniu tego roku i podczas gali KSW w Libercu zrewanżował się w ekscytującym boju Tomášowi Možnemu, który pokonał go niegdyś w kickboxingu. To starcie również zostało wybrane najlepszą konfrontacją wieczoru. Arek ostatni raz walczył podczas XTB KSW Colosseum 2 i zwyciężył przez poddanie z Bogdanem Stoicą.

Do pojedynku Arkadiusza Wrzoska z Ivanem Vitasoviciem dojdzie 20 stycznia w hali COS Torwar w Warszawie.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Podczas pierwszej gali w 2024 roku do okrągłej klatki powróci Arkadiusz Wrzosek. Były kickboxer stanie do rywalizacji z doświadczonym Chorwatem Ivanem Vitasovic...