KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

29-01-2024

Czechy po raz trzeci

Już w lutym organizacja KSW po raz trzeci zawita ze swoim wydarzeniem do Czech. Będzie to ósmy zagraniczny event przygotowany przez markę KSW.

Bilety w sprzedaży na eBilet.plticketmaster.cz oraz ticketportal.cz

17 lutego marka KSW po raz kolejny wyjdzie poza granice naszego kraju i przygotuje galę u naszych południowych sąsiadów. Będzie to trzecia gala KSW zorganizowana w Czechach. Pierwszy event KSW w tym kraju odbył 25 stycznia 2023 roku w Libercu. W walce wieczoru KSW 79 doszło do wielkiego rewanżu na szczycie królewskiej kategorii wagowej. Phil De Fries, mistrz wagi ciężkiej, stanął do kolejnej obrony pasa, zmierzył się ze swoim dawnym pogromcą, Toddem Duffeem i szybko mu się zrewanżował.

Podczas KSW 79 doszło do dziewięciu pojedynków, z których aż pięć zakończyło się przez nokaut. Najlepszą walką wieczoru wybrano pojedynek Arkadiusza Wrzoska z Tomášem Možným, w którym obaj zawodnicy przeżywali trudne chwile i obaj byli blisko skończenia walki przed czasem. Ostatecznie jednak sędziowie zwycięzcą wskazali Arkadiusza Wrzoska. KSW wyróżniło również Braina Hooia i debiutującego w organizacji Ramzan Jembiev za najlepsze nokauty wieczoru. Hooi posła na deski Jivko Stoimenova, a Jembiev ustrzelił wysokim kopnięciem Murilo Delfino. Akcja kończąca w wykonaniu Jembieva tylko na Instagramie została wyświetlona blisko 750 tysięcy razy.

Po raz drugi marka KSW zawitała do Czech 14 października zeszłego roku. Gala KSW 87 odbyła się w hali Werk Arena w czeskim Trzyńcu. W walce wieczoru gali KSW 87 Darko Stošić, ówczesny numer jeden rankingu królewskiej kategorii wagowej, stanął w szranki z numerem trzy, najlepszym czeskim zawodnikiem wagi ciężkiej, Michalem Martínkiem. Serb od początku pojedynku czekał na okazję i gdy w końcu zaatakował potężnym lewym sierpem, Michal padł na matę znokautowany.

Podczas KSW 87 doszło do dziewięciu pojedynków, z których aż siedem zakończyło się przed czasem. Fani mieli okazję obejrzeć sześć nokautów i jedno poddania. Po gali przyznano trzy bonusy. Roman Szymański i Leo Brichta zostali wyróżnieni za najlepszą walkę wieczoru. Darko Stošić otrzymał bonus za najlepszy nokaut, a Oleksii Polischuck za najlepsze poddanie. Okazało się również, że walka Dawida Karety z Josefem Stummerem była osiemsetnym pojedynkiem, do którego doszło w KSW. W trakcie gali w Czechach zanotowano również trzysetny nokaut w organizacji. Zafundował go Rafał Haratyk Ivanowi Erslanowi. To również podczas gali KSW 87 ogłoszono, że do kolejnego wydarzenia w Czechach dojdzie już w lutym roku 2024 w Libercu.

17 lutego marka KSW po raz drugi pojawi się w Libercu. Podczas KSW 91 dojdzie do walki o tymczasowy pas wagi lekkiej pomiędzy Valeriu Mirceą, numerem dwa tej kategorii wagowej, a Leo Brichtą, zajmującym w tym zestawieniu miejsce trzecie. Podczas gali w Libercu do klatki powrócą też między innymi dwaj lokalni bohaterowie: Dominik Humburger i Josef Stummer, a na karcie walk nie zabraknie wielu innych ciekawych nazwisk.