KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

07-02-2024

Droga do KSW 91 – Kacper Koziorzębski i Viktor Červinský

Kolejnym polsko-czeskim starciem na gali w Libercu będzie pojedynek dającego efektowne walki Kacpra Koziorzębskiego z debiutującym w KSW niepokonanym Czechem Viktorem Červinským.

Bilety w sprzedaży na eBilet.plticketmaster.cz oraz ticketportal.cz

Dla Kacpra Koziorzębskiego walka na gali KSW 91 będzie ósmym pojedynkiem w okrągłej klatce. Reprezentant Bonzai MMA ostatni raz walczył we wrześniu zeszłego roku. Zmierzył się z zaledwie 23-letnim, niepokonanym Wiktorem Zalewskim. Obaj zawodnicy zaprezentowali fantastyczną stójkową konfrontację, ale na początku drugiej rundy to Zalewski zaczął mocniej wywierać presję i w końcu trafił Kacpra, który upadł na matę. Już w parterze Wiktor rozbijał rywala ciosami, aż do akcji wkroczył sędzia i przerwał starcie. Po pojedynku Kacper napisał:

– Wiedziałem, że to będzie ciężka i kręta droga, ale nie sądziłem, że aż tak… Kolejna walka, w której czułem się świetnie i znowu czegoś zabrakło. Mimo to bardzo głęboko wierze, że w końcu wejdę na odpowiednie tory i solidnie namieszam w tej kategorii.

Kacper w zawodowym MMA bije się od roku 2015. Do tej pory stoczył piętnaście pojedynków, z których dziewięć wygrał. Niezależnie jednak od końcowego wyniku walk, Kacper zawsze sprawia, że jego starcia są niezwykle efektowne. W KSW dwa razy zdobył bonus za najlepszą walkę wieczoru KSW. 

Viktor Červinský do zawodowego świata MMA wszedł dopiero w zeszłym roku. Czech dysponuje zdecydowaniem mniejszym doświadczeniem w klatkach od Kacpra Koziorzębskiego. Do tej pory stoczył dopiero cztery pojedynki. Wszystkie jednak wygrał, a trzy razy kończył rywali przed czasem. Dwa razy wygrał przez poddanie, a raz przez nokaut. W listopadzie zeszłego roku Viktor zmierzył się ze znanym z KSW Davidem Hoškiem, poddał go w pierwszej rundzie i wywalczył tymczasowy tytuł mistrzowski organizacji Real Fight Arena. Zanim młody Czech wszedł do zawodowego świata MMA, rywalizował również na arenach amatorskich, gdzie wywalczył między innymi brązowy medal Mistrzostw Świata IMMAF 2021.

Viktor Červinský do najbliższej walki szykował się między innymi w Polsce. Na dwa tygodnie przybył do poznańskiego klubu Ankos MMA, gdzie szlifował formę pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego. Viktor nie kryje radości z faktu, że zawalczy dla organizacji KSW i zapowiada, że nie może się już doczekać pierwszego wejścia do okrągłej klatki.  

Kacper Koziorzębski i Viktor Červinský są zawodnikami, którzy mogą dać niezwykle dynamiczny i efektowny pojedynek. Który z nich wyjdzie z niego jako zwycięzca? Przekonamy się już 17 lutego w hali Home Credit Arena.

 

 

Image description

24-02-2024

XTB KSW Epic – wyniki

Kolejnym polsko-czeskim starciem na gali w Libercu będzie pojedynek dającego efektowne walki Kacpra Koziorzębskiego z debiutującym w KSW niepokonanym Czechem Vikt...