KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

27-02-2024

Droga do XTB KSW 92 – David Hošek i Damian Mieczkowski

Walką otwarcia gali XTB KSW 92 będzie pojedynek czeskiego specjalisty od nokautowania rywali, Davida Hoška, z niepokonanym Damianem Mieczkowskim.   

Ostatnie bilety na eBilet.pl

David Hošek miał powróci do rywalizacji w lutym podczas gali KSW w Libercu. Podczas tego wydarzenia jego rywalem miał być Adrian Dudek. Ostatecznie jednak zmiany na karcie walk doprowadziły do tego, że David nie wystąpił przed czeską publicznością. Otrzymał jednak propozycję starcia na gali XTB KSW 92 i już w marcu pojawi się po raz drugi w klatce KSW. David w polskiej organizacji zadebiutował podczas pierwszej gali w Libercu, w roku 2023. Czech zmierzył się wówczas z wywodzącym się z zapasów Andreasem „Bane” Gustafssonem i został przez niego pokonany. Po starciu David był zdania, że do przerwania walki doszło zbyt szybko. Nie załamywał jednak rąk i mówił otwarcie o tym, że traktuje starcie z Gustafssonem jako świetne doświadczenie i cieszy się, że może mierzyć się z czołówką europejskiego MMA. Kolejne trzy walki Hošek stoczył dla innych organizacji i dwie z nich wygrał przed czasem. W jednej walczył o pas mistrzowski organizacji Real Fight Arena, ale musiał uznać wyższość przeciwnika.  

David zdecydowanie góruje doświadczeniem nad Damianem Mieczkowskim, który stoczył dopiero dwa zawodowe pojedynki. Hošek ma na koncie szesnaście walk, z których dziesięć wygrał. Aż dziewięć z nich kończył przed czasem. Dwa razy poddawał rywali, a siedem posyłał ich na deski. Nokautująca siła ciosu jest silnym atrybutem Czecha, który wywodzi się z boksu i bywa uznawany za najmocniejszego uderzacza w czeskim MMA. David w ringu stoczył ponad sto walk, występował w kadrze narodowej i był dwukrotnym mistrzem kraju.

Na gali XTB KSW 92 Damian Mieczkowski stoczy drugą walkę w KSW i trzeci zawodowy pojedynek. Podczas zeszłorocznego wydarzenia KSW w Gdyni Damiana przywitał w okrągłej klatce będący na fali trzech wygranych z rzędu Borys Dzikowski. Od początku tego starcia Mieczkowski cały czas starał się wywierać presję. W pierwszej rundzie dobrze trafił potężnym sierpowym, po którym Borys Dzikowski wylądował na macie. Rywal Damiana przetrwał jednak trudne chwile i ostatecznie walka rozegrała się na pełnym dystansie. Po piętnastu minutach mocnej rywalizacji sędziowie zwycięzcą wskazali Damiana Mieczkowskiego.

Przed zbliżającym się pojedynkiem reprezentant klubu Berserkers Team trenował w różnych miejscach. Przybył między innymi do poznańskiego klubu Ankos MMA, gdzie pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego szykował się do walki. Mieczkowski zapowiada mocne grzmoty w nadchodzącej walce i nie obawia się pokaźnego doświadczenia, którym dysponuje przeciwnik. Przed wejściem na zawodową drogę Mieczkowski sam zebrał spore doświadczenie w sporcie amatorskim. Dwa razy wywalczył tytuły mistrza świata w kickboxingu. Stoczył ponad dwadzieścia walk w amatorskim MMA i zdobył między innymi tytuł mistrza świata organizacji WMMAF oraz XFC. Wygrał również Mistrzostwa Wojska Polskiego 2022, zdobył złoty medal Mistrzostwa Polski ADCC 2023 oraz tytuł mistrza Polski w jiu-jitsu.

Walka Davida Hoška z Damianem Mieczkowskim zapowiada się na mocne zderzenie, które może zakończyć się nokautem. Który z zawodników wyjdzie z niego jako zwycięzca? Przekonamy się już 16 marca w Arenie Gorzów.