KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

28-11-2007

Oświadczenie sędziów w sprawie walki: Juras vs Rimbon - 8KSW

W związku z wieloma kontrowersjami po walce "JURASA" poproszono mnie o jej ocenę. Będąc na ringu w trakcie walki i po jej zakończeniu odniosłem wrażenie, że żaden z zawodników nie wykazał się tak zdecydowaną przewagą, aby wskazać go jako zwycięzcę, więc powinna być dogrywka. Jednakże moja ocena jest bardzo subiektywna, ponieważ głównie koncentruję się na aktualnie rozgrywanej akcji i zdarza się, iż ciężko jest ocenić przebieg całej walki bezpośrednio po jej zakończeniu. Dopiero po spokojnym obejrzeniu walki doszedłem do wniosku, że w tym przypadku werdykt sędziów był jak najbardziej właściwy. Cóż z tego, iż Moise Rimbon robił dobre wrażenie na ringu, dużo teatralnych gestów, ale był mało skuteczny, nie znalazł sposobu na pokonanie Jurasa. Uważam, że swoją przewagę i chęć zwycięstwa powinien pokazać w trakcie dziesięciu minut walki a nie tuż po niej, miał na to czas. Juras za to spokojnie, ale skutecznie punktował, wychwytywał błędy przeciwnika, walczył bardziej przekrojowo. Oczywiście też jestem ciekaw jak zawodnicy wytrzymaliby trudy dogrywki i którego po jej zakończeniu ogłosiłbym zwycięzcą, ale tego może dowiemy się następnym razem.
Robert KosteckiMoja ocena walki Juras vs Rimbon podyktowana była tym, że Juras zadał więcej celnych ciosów, wykonał sprowadzenie do parteru i utrzymał pełną kontrolę walki. Z kolei Rimbon nie zrobił żadnej akcji, która mogłaby mu dać przewagę - jedynie stroił miny. Poza tym Juras pokazał w tej walce wysoka klasę zawodnika, który potrafi walczyć taktycznie i wie o co chodzi w MMA, bo ten sport nie polega na bezmyślnej wymianie ciosów, aż ktoś wyzionie ducha.
Grzegorz Jakubowski

Image description

09-04-2024

Zmiany w rankingu po XTB KSW 93

W związku z wieloma kontrowersjami po walce "JURASA" poproszono mnie o jej ocenę. Będąc na ringu w trakcie walki i po jej zakończeniu odniosłem wrażenie, że żaden z zawodn...