KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

02-01-2021

Grudzień w KSW

Organizacja KSW z przytupem zamknęła rok 2020 przygotowując w grudniu galę z numerem 57. Było to piąte wydarzenie największej polskiej marki MMA w tym roku. W trakcie eventu doszło aż do trzech walk mistrzowskich.

W starciu wieczoru gali KSW 57 Phil de Fries obronił pas wagi ciężkiej w walce z Michałem Kitą. W drugim boju mistrzowskim Marian Ziółkowski znokautował Romana Szymańskiego i został nowym czempionem KSW wagi lekkiej. Natomiast w pierwszej obronie tytułu mistrzowskiego wagi koguciej Antuna Račić pokonał młodego Brazylijczyka, Bruno Augusto dos Santos.

Przy okazji ostatniej gali w 2020 roku, za sprawą firmy Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie powstała również akcja „raKOut", w ramach której przekazano 50 000 złotych fundacji Cancer Fighters, pomagającej dzieciom walczącym z chorobą nowotworową.

Gala KSW 57 tradycyjnie przyniosła sporo publikacji w polskich i zagranicznych mediach. Z ciekawszych materiałów warto wspomnieć o wywiadzie z Martinem Lewandowskim, jednym z szefów KSW, w radiu Tok Fm oraz rozmowie z Wojsławem Rysiewskim, dyrektorem sportowym organizacji, na antenie Newonce Radio. Maciej Kawulski, drugi z twórców KSW, podsumował rok w rozmowie dla serwisów MMA.pl i MMARocks.pl, a Martin Lewandowski dla InTheCage.pl i MyMMA.pl.

Zagranicą materiały o KSW pojawiły się między innymi w czeskim serwisie iSport oraz periodyku „Denik Sport”. Phil De Fries trafił na łamy takich amerykańskich portali jak MMA Junkie i MMA Fighting.  Natomiast o Antunie Račiciu rozpisywały się chorwackie media: 24sata, Index.hr, FightSite.hr, Net.hr, „Total Croatia News”,  „Croatia Week”, „Dubrovacki Vijesnik” i RTL.

Tradycyjnie w trakcie ostatniej gali ogłoszono termin kolejnego wydarzenia, którym będzie styczniowe KSW 58. Podczas tego eventu kibice zobaczą między innymi walkę Szymona Kołeckiego z Martinem Zawadą i starcie mistrzowskie, w którym Salahdine Parnasse zmierzy się z Danielem Torresem.

Image description

11-06-2024

Zmiany w rankingu po KSW 95

Organizacja KSW z przytupem zamknęła rok 2020 przygotowując w grudniu galę z numerem 57. Było to piąte wydarzenie największej polskiej marki MMA w tym roku. W trakcie event...