KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

21-06-2010

Artur Sowiński drugim Polakiem w turnieju na KSW 14

Znamy imię i nazwisko drugiego Polaka po Macieju Górskim, który reprezentować będzie biało-czerwone barwy w turnieju wagi lekkiej na czternastej gali „Konfrontacji Sztuk Walki”. Jest nim zawodnik katowickiego Silesian Cage Club, Artur Sowiński.

Znany pod pseudonimem „Kornik” jest czołowym „lekkim” w naszym kraju. Dotychczas stoczył jedenaście zawodowych pojedynków z czego aż osiem wygrał i tylko trzy przegrał. Również jako amator odnosił wiele sukcesów we wszechstylowej walce wręcz. Był Mistrzem Polski Północnej Amatorskiego MMA oraz srebrnym medalistą ADCC w kategorii do dwóch lat treningu. Starty amatorskie zakończył z bilansem dwudziestu pięciu wygranych walk i dwóch przegranych.
Styl jaki prezentuje Sowiński może podobać się fanom MMA. W stójce bije się bardzo agresywnie i widowiskowo. Nie unika wymian, a jego specjalnością są wysokie kopnięcia na głowę, którymi już kilkukrotnie nokautował przeciwników. Laikiem nie jest także w parterze. Dobrze walczy z góry, jak i z pleców, co udowodnił w swoim ostatnim pojedynku przeciwko wysoko notowanemu w europejskich rankingach finowi, Niko Puhakka.
Dwudziestotrzyletni „Kornik” to podopieczny jednego z pionierów jiu jitsu na Śląsku i sędziego głównego gal KSW, Tomasza Brondera. – Artur przede wszystkim ciężko trenuje i ma jasno określony cel. Jestem pewien, że na KSW 14 pokaże widowiskowe i przekrojowe MMA – mówi o zawodniku jego trener.