KSW - Martial Arts Confrontation - Offical KSW Federation website

Aktualności | News

Image description

18-03-2022

KSW 68: Poznaj „Wojowników Niezłomnych” i dołącz do WOT

19 marca w hali Radomskiego Centrum Sportu odbędzie się gala KSW,  w trakcie której w walce wieczoru o pas w kategorii piórkowej zmierzą się Salahdine Parnasse i Daniel Rutkowski. Podczas wydarzenia będzie można spotkać się z grupą „Wojowników Niezłomnych” – żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a jednocześnie zawodników sportów walki.

Grupa „Wojownik Niezłomny”

Sobotnia gala stanie się okazją do spotkania z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej z grupy „Wojownika Niezłomnego”. Będą to żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej: ppor. Paweł Jóźwiak, szer. Szymon Karolczyk, szer. Sara Jóźwiak, szer. Szymon Jóźwiak z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, szer. Hubert Sulewski z 1 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz szer. Agata Fijałkowska z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Projekt „Wojownik Niezłomny” zrzesza żołnierzy WOT, których łączy pasja i zamiłowanie do sztuk walki, które uznawane są za najbardziej wszechstronne sporty na świecie. Wszyscy uczestnicy są doświadczonymi i utytułowanymi sportowcami specjalizującymi się w różnych dyscyplinach sportów walki, w tym medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski. Koordynatorem projektu jest ppłk Marek Grobel, który również weźmie udział w wydarzeniu.

Dołącz do WOT

Podczas gali stanowisko promocyjne przygotują żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na zainteresowanych czekać będzie wystawa sprzętu i broni, m.in. karabinu wyborowego czy maszynowego, żołnierze wyposażeni na full combat, a także punkt rekrutacyjny, w którym będzie można zapisać się do Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby zostać żołnierzem, należy spełnić kilka podstawowych zasad: trzeba być pełnoletnim, mieć polskie obywatelstwo, być zdrowym i niekaranym.

Wojska Obrony Terytorialnej „na piątkę”

WOT to piąty rodzaj sił zbrojnych, który utworzony został z początkiem 2017 roku. Misją WOT jest wspieranie lokalnych społeczności. Na czas wojny, głównym zadaniem WOT jest współdziałanie z wojskami operacyjnymi, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji zarządzania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Żołnierze z uwagi na terytorialny charakter formacji, w tym pełnienie służby w obszarze swojego zamieszkania, sami siebie nazywają Terytorialsami.

Formacja opiera swój potencjał na żołnierzach – ochotnikach, którzy wstępując w jej szeregi nie muszą rezygnować ze swoich dotychczasowych aktywności. Na potrzeby szkolenia żołnierzy TSW wdrożono innowacyjny trzyletni system szkolenia, który skonstruowany jest w taki sposób by umożliwić pogodzenie życia osobistego i zawodowego ze służbą wojskową. Żołnierze WOT pełnią nową formę czynnej służby wojskowej – Terytorialną Służbę Wojskową (TSW). To oznacza, że żołnierze – ochotnicy, pełnią służbę w formie rotacyjnej (w jednostce wojskowej, w określonych przez dowódcę dniach służby, co najmniej raz w miesiącu przez okres dwóch dni w czasie wolnym od pracy) i dyspozycyjnej (poza jednostką wojskową, nie rezygnując z dotychczasowych zajęć). Szkolenie w WOT to nauka praktycznych umiejętności niezbędnych nie tylko na współczesnym polu walki, ale przydatnych też w codziennym życiu i pracy, jak np. udzielanie pierwszej pomocy czy kursy operatorów maszyn.

Obecnie w WOT służbę pełni blisko 32 000 żołnierzy, w tym ponad 28 100 ochotników oraz blisko 3900 żołnierzy zawodowych.

Image description

11-05-2024

XTB KSW 94 – wyniki

19 marca w hali Radomskiego Centrum Sportu odbędzie się gala KSW,  w trakcie której w walce wieczoru o pas w kategorii piórkowej zmierzą się Salahdine Pa...